پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم

شرکت پودر کربنات الیگودرز پودر کربنات کلسیم ساده و پوششدار

سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۸:۰۲
۰ نظر ۱۲۸۳ بازدید

پودرکربنات کلسیم چیست ؟

پودرکربنات کلسیم یک جامد سفید رنگ است که زیاد در صخره ها و بیشتر در تمام نقاط جهان یافت می شود . پودرکربنات کلسیم به نام های سنگ مرمر کلسیت . گچ فرنگی . سنگ آهک . آرگونیت . شناخته شده و مهم ترین کانیهای آن ، تراورتن . ماربل . سنگ آهک . آرگونیت است . فرمول شیمیایی کربنات کلسیم CaCO3 ، است .

پودر کربنات کلسیم

موارد کاربرد پودر کربنات کلسیم

کلسیم کربنات یکی از پر کاربردترین مواد معدنی در صنایع قابل استفاده است . پودر میکرونیزه کربنات کلسیم در صنایع : ، انواع رنگ ها، حفاری چاه نفت ، گرانول ، الکترود جوش ، رنگ ، چسب، صنایع کاغذ پلاستیک ، پلیمر ، لاستیک سازی ، سیم و کابل ، تولید انواع لوله پلاستیکی pvc ، کاشی و سرامیک ، و سایر صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد

کاربرد پودر کربنات کلسیم در صنایع مختلف

۱- صنایع رنگ : پودر کربنات کلسیم در صنعت رنگ سازی به عنوان پرکننده مورد استفاده قرار می گیرد . این پودر معمولا با مشخصه زیر جهت ساخت انواع رنگ در صنعت رنگ سازی استفاده می شود : میزان cao بیش از ۹۷ ٪ میزان Fe2o3 کمتر از ۱٪ و مش آن بیشتر از ۴۰۰ می باشد . در تولید رنگ ترافیکی از کربنات کلسیم با مش ۵۰ استفاده می شود در پودر تولید شده ذرات شکری وجود دارد که زیر دست قابل احساس می باشد . این پودر بدون داشتن دانه های سیاه رنگ و یک دست سفید و با آنالیز بالا در شرکت پودر کربنات الیگودرز تولید می شود .


۲- صنعت پلاستیک و لاستیک : در صنعت تولید پلاستیک و لاستیک پودر کربنات کلسیم به عنوان پرکننده و مقاومت محصول در مقابل حرارت و استحکام استفاده می کنند و همچنین از نرمی و طویل شدگی پلاستیک جلوگیری می کند . مهمترین مواد پر کننده پلاستیک کربنات کلسیم است که موجب افزایش مقاومت حرارتی ، کششی و سختی می گردد . دلیل استفاده از پودر کربنات کلسیم : قیمت مناسب ، جذب اندک روغن ، سهولت پخش ، درخشندگی بسیارعالی و نرم بودن آن می باشد . همچنین پودر کربنات کلسیم از کلوخه شدن پلیمرجلوگیری می نماید و پراکندگی آن را بهبود می نماید پودر کربنات کلسیم در این صنعت با مشخصه زیر استفاده می شود : میزان cao حد اقل ۹۸٪ ، میزان Fe2o3 حد اکثر ۲٪ ، درجه رطوبت حداکثر ۱٪ و مش های مصرفی بیشتر از ۲۰۰ می باشد .


۳- صنعت تولید مواد شوینده : پودر کربنات کلسیم برای تولید مواد سفید کننده با اندازه مخصوص و نرم در این صنعت زیاد استفاده می شود . پودر کربنات کلسیم مصرفی در صنعت شویندگی با مشخصه زیر استفاده می شود : میزان cao حداقل ۹۶ ٪ می باشد و مش های مصرفی پودر کربنات کلسیم از دانه بندی ۴۰۰ مش تا ۸۰۰ مش در صنایع شویندگی مورد استفاده قرار می گیرد .


۴- صنعت حفاری : معمولا در این صنعت جهت روان سازی گل حفاری از پودر کربنات کلسیم از مش ۲۰۰ و ۴۰۰ استفاده می گردد .


۵- صنایع تولید کابل و سیم : پودر کربنات کلسیم در این صنعت برای پوش و عایق نمودن مواد تولید شده استفاده می شود و معمولا از مش ۶۰۰ به بالا استفاده می شود .


۶- صنایع تولید کاغذ : در صنعت کاغذ سازی به خاطر درخشندگی بسیار عالی پراکندگی نورش در تمام دنیا با ارزش است و از آن به عنوان یک پرکننده با قیمت مناسب استفاده می شود تا سطح کاغذ را روشن نماید. مش های مصرفی در این صنعت ۱۵۰۰ و ۲۵۰۰ استفاده می باشد .


۷- صنایع الکترودسازی : در این صنعت مش مورد استفاده از پودر کربنات کلسیم ۵۰ با آنالیز ۹۹ ٪ می باشد .


۸- صنایع پلیمر : پودر کربنات کلسیم در صنعت پلیمر به عنوان پر کننده استفاده می شود و استفاده از از این پودر در صنعت پلیمر ، باعث کاهش قیمت در محصول میشود . پودر کربنات کلسیم . دانه بندی که در صنعت پلیمر مورد استفاده قرار میگیرد مش های بالای ۸۰۰ می باشد .


۹- صنایع ساخت کاشی و سرامیک : پودر کربنات کلسیم در این صنعت جهت استفاده در لعاب کاشی با مش های بالای ۸۰۰ مورد استفاده قرار می گیرد .


دیدگاه خود را بیان کنید